نمایشگاه طلا و جواهر,
تاریخ نمایشگاه های طلا و جواهر در سراسر دنیا در سال 2017 – 2018
اردیبهشت 8, 1395
نمایش همه

بخش کاریابی برای طراحان طلا و جواهر راه اندازی شد

sc

با درود به دوستان و همکاران عزیزم.

بعد ازسالها فعالیت در زمینه طراحی طلا و جواهر. عدم وجود یک مرجع خوب برای هنر آموختگان این زمینه جهت پیدا کردن شغل و همین طور نبود بخشی برای درج آگهی های استخدام کارفرمایان جهت بکار گیری نیروهای جوان و با استعداد ، به شدت احساس می شد. از چند سال پیش پیرو تماس های دوستان عزیز و کارفرمایان محترم جهت معرفی طراحان طلا و جواهر ،( چه طراح دستی و چه کامپیوتری ) تصمیم به درست کردن یک فرم کردم و درخواست های کارفرمایان رو برای استخدام طراح یادداشت کرده و به طراحان و هنرآموختگانی که جویای کار بودند می دادم. ولی به مرور زمان تعداد درخواست ها از هر دوطرف (طراحان و کارفرمایان) اضافه شد و مارو بر این داشت تا یک فکر اساسی تر برای کمک به این مشکل بکنیم.
بهمین خاطر یک بخش بسیار خوب و حرفه ای و البته کاملا رایگان در وبسایت راه اندازی کردیم برای کاریابی در زمینه طراحی طلا و جواهر. که طراحان عزیز می تونن برای وارد کردن مشخصات خودشون و نمونه کارها و رزومه ، ثبت نام کرده و عکس کارهای انجام شده خودشون رو بعنوان Portfolio وارد وبسایت کنن. توی این بخش میتونید خودتونو به عنوان یک طراح تمام وقت یا پروژه ای معرفی کنید و بصورت “دور کاری” هم میتونید با کارفرمایان همکاری کنید.
چند تا نکته ی مهم :
– دوستان عزیزم توجه داشته باشید که کسانی که یک کار رو احیانا برای شخص یا شرکت خاصی بصورت منحصرا طراحی کردند. قبل از وارد کردن اون عکس توی سایت ، از نداشتن مشکل جهت دیده شدن اون کار توسط بقیه همکاران مطمئن بشن. همینطور لطفا از قرار دادن کارهای کپی چه شرکت های خارجی و چه داخلی خودداری کنید ، خصوصا طرح هایی که توسط دوستان هموطن و ایرانی خودمون با زحمت و مشقت طراحی شده رو خواهشا قرار ندید که باعث کدورت نشه. طرح های خارجی رو هم میتونید با مقداری تغییر در فرم و شکل کار، هم به ایده های جدید تری برسید و هم مشکلات کپی رایت رو حل کرده باشین. البته که توی ایران به هیچ عنوان مسئله ی کپی رایت حتی برای طراحان داخلی و کارهای داخلی هم رعایت نمیشه ،ولی بیاید حداقل خودمون تو جمع های خودمون سعی کنیم رعایت کنیم.
– تمرین هایی که توی کتاب های طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 وجود داره رو می تونید بدون هیچ مشکلی توی نمونه کارهاتون بزارید. صد البته که خیلی بهتره که بتونید با کمی و یا مقداره بیشتری تغییر توی تمرین های کتاب هم ، قدرت ایده پردازی و تخیل خودتون رو به جویندگان طراح نشون بدین!
– وقتی که میخواین چند تا نمونه کارهاتون رو بزارید توی پروفایلتون سعی کنید اگه رندر کامپیوتری هست. بدون هیچ مشکلی از نظر ساخت باشه و مسائل فنی رو توش کاملا رعایت کنید. اگه از نظر فنی شک داشتید که کارتون درست هست یا نه ، حتما قبلش با دوستان و اساتید عزیز یه هم فکری راجع بهش بکنید و بعد از رفع ایراد اون کار رو آپلود کنید.
– اگه اسکچ دستی دارید سعی کنید اون رو بدرستی اسکن کنید و کنتراست و نور تصویر اسکن شده رو بخوبی تنظیم کنید تا اسکچ شما به بهترین شکل دیده بشه.
– رندر هایی که میگیرید رو براش وقت بزارید ، دیده شده حتی دوستانی که تجربه زیادی توی طراحی دارن و کارهای بسیار خوب و فنی طراحی میکنن ، توی گرفتن رندر یک مقداری عجله میکنن و دقیقا تصویری که باید به بهترین شکل یک کار رو نشون بده ، به بدترین شکل پرزنت میشه و ارزش کارشونو خیلی پایین میاره ، چیزی که دقیقا طراحان خارجی و شرکت های خارجی روی عکاسی و رندرینگ کارهاشون بسیار وقت میزارن تا تصویر یک طرح حتی بهتر از خود طرح ارائه بشه تا نظر مشتری و مخاطب رو جلب کنه!
– اگه تو هر زمینه ی دیگه ای حتی اگه به طراحی طلا و جواهر هم به ظاهر مربوط نمیشه ، تجربه ای داشتین حتما بنویسید ، مثلا اگه توی نرم افزار فتوشاپ تجربه دارید یا طراحی وبسایت بلدید و یا به نرم افزارهای مجموعه ی Office تسلط دارید و حتی مدیریت و پشتیبانی شبکه رو بلدید ، حتما بنویسید.
– مهمترین اصل برای شروع کار و درست کردن رزومه ، رعایت ” اخلاق حرفه ای کاری” و صداقت هستش. همیشه کاری کنید که بعدا به بخاطر عدم رعایت این دو اصل دچار مشکل در شغل آیندتون نشید !
در آخر از همه دوستانی که توی ایجاد کردن این بخش کمک کردن تشکر کنم. از دوست گرافیست عزیزم ، آقای آیهان سلامی ، سرکار خانم همتیان عزیز کمال تشکر رو دارم .
لطفا هر نظر یا انتقادی دارین کامنت بزارید تا بتونیم ایراد های این بخش رو هرچه سریع تر رفع کنیم.

شاد و پیروز باشین
سید محمد مرتضوی