کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

سرشناسه : مرتضوی،سید محمد،1363
عنوان و نام پدیدآورنده: آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2
ناشر :  تهران،سید محمد مرتضوی،1394
شابک :  8-3106-04-600-978
وضعیت فهرست نویسی: فیپای مختصر
شماره کتابشناسی ملی : 3861985

کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

 
 • آموزش آخرین نسخه از نرم افزار Gemvision Matrix بصورت کاملاً تخصصی
 • بیش از 420 صفحه مطالب آموزشی بصورت تمام رنگی و کاملاً مصور
 • بیش از 35 صفحه واژه نامه فارسی و انگلیسی از اصطلاحات رایج در طراحی و جواهر سازی
 • بیش از 50 صفحه آموزش رندرینگ حرفه ای و 70 صفحه آموزش پلاگین T-SPLINES
 • آموزش تکنیک ها و روش های مخراج کاری،جواهرسازی و نحوه استفاده از آنها در طراحی با رایانه
 • مرجع آموزشی در دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی و موسسات آموزشی فنی و حرفه ای

کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2 ، در ادامه ی جلد اول و مکمل آن می باشد ، بعد از تجربه ی بسیار خوب و با ارزشی که از تالیف و انتشار جلد اول داشتم ، تصمیم گرفتم از تمام درس هایی که در تالیف آن جلد گرفتم در تالیف و چاپ جلد دوم استفاده کنم. همین جا و اول از همه بخاطر صحافی بسیار ضعیف جلد اول این کتاب از همه ی مخاطبین پوزش می خواهم ، متاسفانه بدلیل سنگین بودن کاغذ های استفاده شده در متن کتاب ، جلد و چسب گرم استفاده شده توانایی نگه داشتن آن وزن را نداشت . همینطور از غلط های املایی و دستوری بجا مانده در جلد اول عذر خواهی می کنم. تمام سعی و تلاش بنده و تیم تدوین و ویرایش کتاب هایم این بوده که کتاب هایی با بهترین کیفیت چه از نظر محتوا و فنی و چه از نظر کاغذ و کیفیت چاپ ، ارائه کنیم . ابتدا قرار بود که این مجموعه کتاب ها ، 3 جلد باشد ، که بعد از مدت زمان زیادی بررسی و در نتیجه ی خستگی ناشی از 5 سال تالیف کتاب ، نتیجه بر این شد که جلد 2 و 3 در یک کتاب ترکیب شده و چاپ شود. مجموع کتاب اول و دوم بالغ بر 700 صفحه می باشد که ثمره ی 10 سال تحقیق و پژوهش و تجربه در این تخصص بوده، امیدوارم دوستان و اساتید دیگر هم همت کرده و تالیف های دیگری برای طراحی طلا و جواهر انجام دهند تا شاهد پیشرفت هر چه بیشتر این صنعت بزرگ و مستعد در کشور باشیم.

در جلد دوم که بر اساس نرم افزار متریکس ورژن 8 تالیف شده ، مرور و بررسی نرم افزار های راینو 5 و متریکس 7.5 و 8 را در فصل اول خواهید خواند. در فصل دوم که حدود 220 صفحه می باشد تمرین ها و مثال هایی بصورت پله به پله ، همانند کتاب جلد 1 وجود دارد که پر است از نکات فنی ، تکنیک های جواهر سازی و مخراج کاری ، که رعایت نکردن آنها باعث بروز مشکل در ساخت و بعد از ساخت خواهد شد. سعی کنید تمام نکات فنی این کتاب را بصورت کاملا دقیق در طراحی و مدل سازی های خود رعایت کنید. فصل سوم آشنایی با پلاگین Tsplines می باشد که نزدیک به 70صفحه این پلاگین را توضیح داده است، Tsplinesابزار و دستورات زیادی ندارد و نکته ی بسیار مهم در کار و تسلط با آن ، استمرار و تجربه ی زیاد می باشد ، هر چقدر وقت بیشتری در کار با این پلاگین بگذارید ، به مرور زمان راحت تر و سریع تر با آن طراحی خواهید کرد.

در فصل چهارم ، حدود 35 صفحه به رندرینگ و Vray اختصاص پیدا کرده که در این صفحات نکات و تکنیک های مهمی برای رندرینگ حرفه ای و Photo realistic گفته شده است. با وجود توضیحات کامل و خوبی که در مورد رندرینگ مقدماتی تا متوسطه در کتاب جلد 1 وجود داشت و همینطور منابع زیادی که در اینترنت برای آموزش رندرینگ وجود دارد ، باز هم دیده می شود که در ایران طراحان حرفه ای و با سابقه نیز در گرفتن یک رندر ساده و خوب و بدون ایراد ، مشکل دارند! و خیلی ها هنوز با قسمت Vray متریکس کار هم نمی کنند و میل و رقبتی هم برای پیشرفت و تغییر در طرز تفکر سنتی و قدیمی ندارند! دوستان و همکاران عزیز ، در عصر جدید و در این زمانه که علم و تکنولوژی با سرعت سرسام آوری رو به جلو در حال حرکت است ، ترس و تعصب و طرز فکر محافظه کارانه در یادگیری و تغییر ، باعث عقب ماندگی و در نهایت شکست می شود ! کلید موفقیت و پیشرفت در همه ی تخصص ها ، نترسیدن از تغییر و به روز بودن می باشد. در فصل پنجم ، که آشنایی با انواع مخراج کاری می باشد ، پنج روش مخراج کاری که در جلد 1 وجود داشت به ترتیب تکرار شده تا در صورت نیاز به آنها، در همین کتاب در دسترس باشند ، همینطور دو روش جدید Invisible Flower و Invisible Setting، همینطور نحوه ی ساختن سنگ های سفارشی با شکل ها خاص توسط Custom Gem Builder و سنگ های Chocker Board یا Rose Cut نیز آموزش داده شده.

در فصل آخر این کتاب نزدیک به 40 صفحه ، واژه نامه و دیکشنری مصور تالیف شده که در این فصل علاوه بر اصطلاحات رایج در جواهر سازی و طراحی ، اصطلاحات سنگ شناسی اعم از سنگ های رنگی و الماس را مطلاعه خواهید کرد ، علاوه بر این چند سبک مهم و تاثیر گذار معاصر در طراحی و ساخت زیور آلات مثل Art Deco-Art Nouveau و ... را نیز بصورت خلاصه خواهید خواند که یادگرفتن این بخش به کسانی که قصد همکاری با شرکت های خارجی و یا مهاجرت از کشور و کار در کشور های دیگر را دارند حتما توصیه می شود، همین طور با یادگرفتن اصطلاحات و تعریف های انگلیسی در صنعت طلا و جواهر ، براحتی می توانید از منابع بی کران آنلاین استفاده کرده و هر چیزی را که خواستید راحت تر در اینترنت جستجو کرده و بدست آورید.¬ ریتم و سرعت آموزش در این کتاب نسبت به کتاب اول تند تر بوده و سعی شده از تکرار غیر ضروری مطالب جلوگیری شود ، کسانی که می خواهند این کتاب را مطالعه کرده و خوب یاد بگیرند باید تمام مطالب و تمرین های جلد اول را با دقت و حوصله مطا لعه کرده و انجام داده باشند تا به مشکلی بر نخورند.

. حرف آخر: . بیاییم سعی کنیم که همیشه به حق خود راضی باشیم ، سعی کنیم به حقوق دیگران احترام بگذاریم ، احترام گذاشتن به دیگران را فقط هنگام ورود و خروج از یک درب و تعارفات بیجا معنی نکنیم ! بیاییم به طرز فکر و زمانی که یک نفر ، یک هنر مند ، یک طراح برای خلق یک اثر گذاشته احترام بگذاریم و تمام زحمات یک انسان و یک مجموعه را با کپی کردن از فکر و دزدیدن خلاقیت او ، از بین نبریم ! در این زمانه ، سرقت و دزدی دیگر فقط بالا رفتن از دیوار مردم و زدن بانک نیست ! دزدیدن فکر ، خلاقیت ، طرز تفکر در این روز ها خسارات بمراتب بیشتری به صاحب اثر وارد می کند. در طراحی نیز سعی کنید در صورت سفارش یک کار کپی ، به اندازه ی 30 درصد آن را تغییر دهید تا در عرف طرح انجام شده از قانون کپی رایت بیرون بیاید! با این کار علاوه بر اینکه با تغییر دادن مکرر یک طرح به طرح های متفاوت و خوبی خواهید رسید. به حقوق همکاران و دوستان خود احترام گذاشته و حق کسی را پایمال نکرده اید.

سفارش آنلاین کتاب طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

دریافت کلیدهای میانبر متریکس نحوه وارد کردن کلیدهای میانبر (shortcuts) درکتاب جلد2 صفحه 36 توضیح داده شده است
فهرست کتاب جلد 2
برای دیدن فهرست کتاب طراحی طلا و جواهر جلد 2 بر روی لینک بالا کلیک کنید
فهرست مطالب براساس منوها(ایندکس) برای دیدن فهرست کتاب طراحی طلا و جواهر جلد 2 بر اساس منوها روی لینک بالا کلیک کنید
 • مراکز فروش:
 • خیابان انقلاب - نبش 12  فروردین - پلاک 1310 - انتشارات الیاس تلفن : 66955878---66405084 .
  .
 • خیابان انقلاب - روبروی سینما بهمن - بازارچه کتاب - طبقه زیر همکف -انتشارات یساولی  تلفن: 021-66461363 .
  .
 •  ابتدای خیابان جردن ( از مدرس ) مرکز خرید الهیه . فروشگاه کام ایران تلفن: 26213221 .
  .
 • آموزشگاه گوهر آریان : میرداماد- میدان محسنی - خیابان شاه نظری - ساختمان نادر - طبقه ی 5 واحد 20   تلفن: 26407105 .
  .
 • آکادمی دیزاین بعد سوم : میرداماد- خیابان شمس تبریزی شمالی-پلاک 14 - طبقه ی اول - واحد چهارم تلفن : 26407646 .
  .
 • فروشگاه باسمه:خیابان ایرانشهر ، باغ هنر ، خانه هنرمندان ایران ، طبقه همکف ، سرای باسمه تلفن: 88343604

 

دوستانی که کتاب جلد دوم را مطالعه کرده اند می توانند نظرات خود را در مورد این کتاب در این قسمت بیان کنند.

84 دیدگاه ها

 1. مرضيه آقاسي می‌گه:

  درود جناب آقاي مرتضوي استاد عزيز:
  ممنون از وقتي كه روي اين اثر گذاشتين كه حاصل تجربه و دانشتون توي طراحي هست و اين اجازه رو دادين كه ديگراني مثل من از اونها استفاده كنيم. بي صبرانه منتظر نشر كتاب هستم .

 2. molavian می‌گه:

  سلام استاد عزیز
  بنده به مدت 15 سال هست که با متدهای مختلف مودلینگ و رندرینگ کار میکنم ولی در کشور ما بعضی از دوستان برای خروجی کار کمترین وقت رو صرف میکنن .درسته کار اونها فقط طراحی هستش ولی ارائه و پرزانته خوب هم برای یک کار موفق لازمه .موتور رندر وی ری جز بهترین موتور رندهاست ولی واسه خودش تنظیمات زیادی تو برنامه های دیگه (3ds max maya ) داره اما تو ماتریکس همه چیز تقریبا میشه گفت آماده هست هم متریال هم محیط استدیو که واسه رندر از یک جسم انعکاسی تنظیم شده .امیدوارم دوستان به این قسمت که در جلد دوم زحمتشو رو کشیدین بیشتر بها بدن و اتمام کار خودشون رو با حوصله زیاد انجام دهند .باز از شما تشکر میکنم

 3. atz_diamond می‌گه:

  عاليييه استاد مرتضوي خسته نباشين برأي زحماتي كه برأي تدوين كتاب كشيدين***
  قيمتشو نكفتين ?

 4. جلیل همتیان می‌گه:

  استاد فرزانه، جناب مرتضوی
  نشر دومین مجموعه آثار پربرکاتتان که کرامت راه کسب علم و معرفت و پژوهش را بر همگان ارزانی داشتید بحضورتان تبریک و تهنیت میگویم.
  باشد تا خورشید اندیشه هایتان همیشه پر فروغ باد.
  جلیل همتیان

 5. arash jm می‌گه:

  واقعا خسته نباشین استاد عزیز…
  بابت زحماتتون خیلی ممنون…

 6. مریم می‌گه:

  سلام و ممنون بابت کتاب های خوبتون
  ولی من سفارش کتابتون رو دادم از اصفهان، 40 هزار تومن هزینه پستش شده که به نظر من خیلی زیاده.

  • Saeed Mortazavi می‌گه:

   سرکار خانم. آدرس شما خود شهر اصفهان نبوده و ” سپاهان شهر” بوده . و به دلیل اینکه شرکت کاراپست نماینده ای در این شهر نداشته ، با هزینه ی اضافی و از طریق دیگر براتون ارسال کردند ! وگرنه باید همان 17 هزار تومان می گرفتند.

 7. فرزاد می‌گه:

  سلام . امروز کتاب رسید دستم استارتو زدم . توکل بر خدا

 8. رویا لیلی ئیون می‌گه:

  استاد مرتضوی، کتابتون بی نظیره، از نظر علمی، بیان،عکس ها،کیفیت و صحافی عالی ،واقعا بهتون تبریک میگم و باعث افتخارم هستش که دانشجوی شما بودم، خداوند به شما و خانواده محترمتون سلامتی بده

 9. خالقی می‌گه:

  سلام و درود فراوان به استاد بزرگوار جناب آقای مرتضوی

  بنده به جنابعالی تبریک عرض نموده و برای زحمات زیادی که برای تهیه و تنظیم مطالب ارزشمند این مجموعه نفیس متحمل شده اید تشکر و عرض خسته نباشید دارم و برای جنابعالی سلامتی و بهروزی را از خداوند بزرگ خواستارم.کتاب های شما بی شک یکی از بهترین رفرنسها برای طراحی طلا و جواهر برای دانشجویان و مدرسین این رشته بوده و امیدوارم روزی از زحمات شما و سایر اساتید زحمت کشی که بعد از سالها تجربه خود را در اختیار دیگران قرار میدهند به بهترین نحو ممکن قدر شناسی گردد. به امید آن روز.

  ارادتمند شما – خالقی

 10. بنیامین می‌گه:

  سلام استاد گرامی.
  تشکر می کنم بابت تقسیم تجربه ها با من و دیگران.
  من هزینه هر دو جلد کتاب را به صورت آنلاین واریز کردم ولی متاسفانه با من تماس گرفتند و گفتند که جلد اول موجود نیست و باید یک هفته صبر کنم. گویا خود شما هم در ایران نیستید. برای جای تعجب داشت که سایت اصلی کتاب را موجود نداره ولی فروشندگان هر دو جلد را موجود دارند.
  امیدوارم سریعتر تشریف بیاورید تا من هم بتونم کتاب ها را دریافت کنم.
  بازهم بابت این لطفی که به من ودیگر علاقه مندان طراحی جواهرات دارید از شما تشکر می کنم
  امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید.

  • Saeed mortazavi می‌گه:

   سلام ببخشيد كه اين موضوع پيش اومده، من خارج از ايران هستم بخاطر همين كتاب هايي در اختيار پيكم بوده تموم شده، الان هماهنگ كردم فردا براتون هرجفتش رو اوسال ميكنند، سپاس

   • بنیامین می‌گه:

    تشکر جناب مرتضوی. یکی از آشنایان شما تماس گرفتند و هر دو جلد را برای من ارسال کردند. بسیار لطف کردید. انشا ا همیشه موفق و سلامت باشید.

 11. arash می‌گه:

  استاد پی دی اف عکس کلیدهای میانبر رو هم تو سایت قرار میدین؟

 12. عرفان می‌گه:

  با عرض سلام و درود خدمت دوست وهموطن عزیزم جناب استاد مرتضوی،حضرت علی (ع) فرمودند:داشتن علم هم ذکات مخصوص خودش را دارد و ان انتقال دادن بر مومنی دیگر است،من به نوبه خود از شما سپاس گذار هستم که این کتاب پر فایده را برای جامعه نخبه ایرانی گرداوری تالیف نمودید،و نیز هواهشی هم دارم ،در صورت امکان قیمت درج شده بر روی کتاب را اندکی کاهش دهید تا افرادی مثال بنده که مشتاق فراگیری این هنر کمال راداریم وخرید کتاب برایشان کمی دشوار است بصورتی سهل تر از اطلاعات این کتاب قوی بهره گیریم ،البته لازم به ذکر است که ارزش ریالی کتابهای فوق حتی از قیمت درج شده روی جلد شان به مراتب والاتر است ولی لطفا هوای جوانان رشید میهن را نیز داشته باشید،باشد که از این سخاوات شما انسجام وهمدلی دربین هنرمندان جای خود را با حسادت و بخل و کیه تعویض نماید،
  و من الله توفیق.

  • admin می‌گه:

   سلام ، در وبسایت برای خرید هر دو جلد مبلغی به عنوان تخفیف گذاشتیم. در صورتی تمایل به گرفتن تخفیف بیشتر لطفن تماس بگیرید. چشم.

 13. sarv می‌گه:

  سلام خسته نباشید تبریک میگم خدمتتون بابت این کتاب نفیس فقط یه سوال داشتم از خدمتتون من کتاب شماره 1 رو سال پیش ازتون خریداری کردم ایا برای کتاب شماره 2تخفیفی شامل حال من میشود

 14. nazanin می‌گه:

  سلام من خیلی علاقه دارم یادبگیرم اماخب نمیدونم ازکجابایدشروع کنم وچه جوری شروع کنم وبخاطرشریط خانوادگیم نمی تونم آموزشکاهم برم میشه بجایی ی لستادرااهنمایم کنید

 15. میثم می‌گه:

  سلام،خسته نباشید.ایا امکان سفارش هر دو جلد هست؟اگر بله چطور باید سفارش بدم؟ با تشکر

 16. میثم می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید آیا این کتاب برای کسی مثل من که هیچ گونه تجربه ای نداره و صرفا فقط به خاطر علاقه به این هنر کتابها رو خریداری کردم،کاربرد داره و می تونم از این کتاب استفاده کنم؟

  • Saeed Mortazavi می‌گه:

   سلام ، بله کاربرد داره ! حتما قبل از سفارش کتاب، توضیحات آن را مطالعه کنید و همین طور بخش “سوالات متداول ” رو هم ملاحظه فرمایید.

 17. معصومه خالقی می‌گه:

  سلام استاد مرتضوی
  من هردوجلد کتابهارو ازطریق اینترنت خریداری کردم وکدرهگیری هم گرفتم ولی 4روز گذشته نه کسی تماس گرفته نه کتابی ارسال شده.. منتظرباشم یاپیگیری کنم؟
  باتشکر

 18. حنانه زندیان می‌گه:

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت استادمرتضوی
  امروزباشماتماس گرفتم،وبعدازراهنماییتون به این سایت اومدم.ممنون ازطراحی عالی سایت ومطالب دقیق وبه روز.کتاب روهم تهیه میکنم.واقعا افتخارمیکنم به استادهای عزیزوخلاق وباانرژی که توایران هستن.وباوجودشماها،ماترغیب میشیم،وعلاقه بیشتربه کارپیدامیکنیم.من ازشاگردهای جدیداستاداصلانی هستم.وعلاقه زیادی به طراحی جواهروبعدساخت دارم.امیدوارم بتونم درکنارشماواستاداصلانی ازمهارت وتجربه شما استفاده کنم.بازهم ممنون …..
  حنانه زندیان

 19. سیدابوالفضل می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید
  لطفابفرمایید این برنامه و کتاب برای طراحی النگو ودستبند هم کارایی داره یا خیر؟
  آیا کسی که با این برنامه تاحالا کارنکرده میتواند با این آموزش ها کار کند؟
  ممنون میشم جواب بدید
  باتشکر

  • Saeed Mortazavi می‌گه:

   سلام ، بله برای طراحی النگو و دستبند هم کارایی داره !
   جواب سوال دوم : بله ! لطفن بخش سوالات متداول رو هم یه نگاهی بندازید !

   با تشکر

 20. سپیده سادات حسینی می‌گه:

  از کجا هر دو کتاب را با تخفیف خریداری کنیم

  • آ.همتیان می‌گه:

   سرکار خانم حسینی، از طریق همین سایت میتونید کتابها رو با تخفیف خریداری کنید، به این صورت که در بالای همین صفحه، زیر عکس کتاب، آیکون آبی رنگی وجود داره با عنوان “برای سفارش آنلاین کلیک کنید” پس از کلیک بر روی آیکون وارد صفحه ای خواهید شد که در قسمت راست صفحه نوشته شده ” مجموعه کتب طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 (با تخفیف) برای ادامه روی قسمت مذکور کلیک کنید، لطفا قبل از شروع این مراحل قسمت راهنمای خرید آنلاین کتاب را حتما مطالعه فرمایید.

 21. سپیده سادات حسینی می‌گه:

  میشه لطفا معرفی کنید از کجا خریداری کنیم

 22. حميد می‌گه:

  با سلام كسي كه بخواد از صفر شروع كنه حتما بايد جلد اول مطالعه كرده باشه؟مطالبي كه تو جلد اول هست داخل جلد دوم نيس؟من برا اينكه از صفر شروع كنم با خريد جلد دوم به مشكل نميخورم؟

  • Saeed Mortazavi می‌گه:

   سلام ، خودتون چی فکر میکنید ؟ فکر میکنید اول جلد یک ( مقدماتی ) رو باید بخونید یا اول جلد 2 ( پیشرفته) رو بخونید و بعد جلد مقدماتی رو !!!!؟؟؟ توی مدرسه و دانشگاه شده تا هالا مثلا توی درس ریاضی ، اول ریاضی 2 رو درس بدن بهتون بعدش ریاضی 1 رو !!!؟؟؟ واقعا خواهش میکنم اول مطالب مربوط به توضیحات کتاب 1 و 2 رو که توی این وبسایت هست مطالعه کنید و بعد یه همچین سوالی بپرسید ! وقتی که می فرمایید ” من میخوام از صفر شروع کنم ” مشخصه که اول باید کتاب 1 رو بخونید !

 23. Nazanin می‌گه:

  سلام من به نرم افزار 3dو vray مسلطم آیا کمکی به کار با نرم افزار راینو و ماتریکس میکنه؟هزینه پستی این کتاب به استانهای شمالی چقدر میشه ؟

  • Saeed Mortazavi می‌گه:

   سلام ، بله صد در صد خیلی راحت تر و سریع تر یاد خواهید گرفت ، کسانی که با هر نرم افزار سه بعدی دیگه کار کرده باشند یادگیری این نرم افزار براشون راحت تر خواهد بود. هزینه ی ارسال و نحوه ی خرید و تمام توضیحات لازم جهت سفارش کتاب رو به تفصیل توی لینک سفارش کتاب ، نوشته شده . لطفا مطالعه کنید !

 24. احسان می‌گه:

  سلام استاد .
  من تا حدودی به مبانی طراحی طلا و جواهر آشنایی دارم و دیروز کتاب شما را خریداری کردم . سوالی داشتم از شما.

  من معماری خوندم کارم 3D و مدلسازی هست با نرم افزارهای تری دی مکس و راینو و فتو شاپ کامل کار میکنم و مسلطم و میخوام این کارو هم در کنارش انجام بدم و قصدم کار خارج از ایذان و قصد رفتن دارم و میخوام برای آموزش زراحی به موسسه GIT تایلند برم . به نطرتون این موسسه خوب هست ؟و بعدش میخوام برای ساخت زلا و جواهر با دست به ایتالیا برم . شما که در این کار استاد هستید و به کشورهای زیادی رفتین اوضاع کاری در این فیلد چطوریه ؟
  ممنون از شما استاد عزیز..

 25. احسان می‌گه:

  سوال دیگه ای هم دارم اینکه در معماری اسلامی ما نقوش و آمودهای زیادی داریم مثل گیاهان استیلیزه و درخت زندگی و نقوش معابد آناهیتا و برگهای پیچکی در دوران سلجوقی و … اینها میتوانند به صورت ایده در نظر گرفته بشند برای طراحی طلا و جواهرات ؟

 26. Nazanin می‌گه:

  با عرض پوزش سوال دیگه ای دارم ایا جلد ۲ این کتاب کفایت میکنه یا هر دو رو باید خریداری کرد یعنی سر فصلهای کتاب باهم متفاوته یا این که در جلد دو مباحثو کامل تر کردید خواستم بگم اگر نیاز ۱۰۰% نیست همون جلد ۲ رو تهیه کنیم

 27. صالحی می‌گه:

  نرم افزار متریکس 8 را از کجا میشه تهیه کرد؟ایا خود نرم افزار هم دارید , درخواست سفارش بدیم؟

 28. ناشناس می‌گه:

  سلام خیلی ممنون بابت کتابهای مفیدو خوبتون.استاد من هم در این کار مبتدی هستم امکانش هست به مناسبت هفته کتاب یه کم تخفیف بیشتر کنید،با هزینه ارسال زیاد میشه.ممنون میشم

 29. ناشناس می‌گه:

  سلام یه پیشنهاد داشتم لطفا توی سایت یه بخشی به عنوان دانلود نرم افزار های مورداحتیاج بذارید.ممنون

 30. Kambiz Bozorgmanesh می‌گه:

  سلام استادشما خصوصى هم تدريس ميكنيد .باتشكر09122336482

 31. Kambiz Bozorgmanesh می‌گه:

  من به چندطراح نيازدارم.09122336482

 32. seyyed mohammad می‌گه:

  بعضی قسمتاش خیلی سخته استاد
  دارم کار میکنم ولی هیچ نگرش درستی برای فراگیری این دو جلد کتاب ندارم ینی جا نمیفته برام complicated

  • سعید مرتضوی می‌گه:

   باید به ترتیب و با صبر و حوصله و تمرین و ممارست به نتیجه ی دلخواه برسید. یادگیری هیچ تخصصی بدون گذشتن از مسیر های سخت میسر نیست دوست عزیز. میتونید توی گروه ” کتب آموزش طراحی طلا و جواهر ” در “تلگرام” عضو بشین و مشکلات و سوالاتتون رو اونجا مطرح کنید تا دوستان دیگه بتونن کمکتون بکنن.

 33. ناشناس می‌گه:

  با سلام خدمت إستاد گرامي ، كارهاي شما بسيار زيبا است ، خدا قوت ، كارهايي كه نمونه آن را طراحي كرده أيد آيا ساخته شده آن در جايي به فروش ميرسد ، اگر هست لطفاً راهنمايي كنيد ممنونم .

  • سعید مرتضوی می‌گه:

   سلام نه هیچ کدوم از کارهای بنده که در مسابقات جایزه بردن برای فروش ساخته نشدن. کارهایی که برای شرکت ریتون طراحی و ساخته شدن در اکثر شهر های ایران و در بورس های طلا و جواهر موجود می باشد.

 34. A.Hematian می‌گه:

  گروه “کتب آموزش طراحی طلا و جواهر ”
  با هدف معرفي كتاب هاي آموزش طراحي طلا و جواهر با رايانه جلد ١ و ٢، تبادل نظر و رفع اشكالات فني و كامپيوتري هنرجويان اين رشته و ارائه روشهای جدید طراحی از طریق به اشتراک گذاردن فیلم های آموزشی تشکیل گردیده است.

  لینک دعوت به گروه:
  https://telegram.me/joinchat/AqGMej9hn0zNHjFY6RR-mg

 35. mohamad می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  لطفا بفرمایید که آیا می توان با ورژن 7 جلد دو را به خوبی آموخت؟

 36. محمدی ارا می‌گه:

  با سلام
  جناب استاد مرتضوی کلاسهای شما مربوط به ماتریکس 8 پیشرفته کجا و نحوه ثبت نام لطفا اگر امکان دارد شماره تلفن جهت تماس و راهنمایی ارسال نمایید
  با تشکر

 37. ناشناس می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد مرتضوی من میخوام از صفر شروع کنم خواستم بدونم نرم افزار راینو نصب کنم یا متریکس که با کمک کتاب های شما بتونم تمرین کنم ؟

 38. Lale Safarzadeh می‌گه:

  با سلام خدمت شما استاد گرامی
  من کتاب طراحی طلا و جواهر2 شما رو یک ماهی هست خریدم و واقعا سوالاتی که تو ذهنم بود با خوندن کتاب کاملا برطرف شد ممنون از شما و کتابتون.

 39. مری می‌گه:

  سلام کتاب تو مشهد هم میشه پیدا کرد و خرید????

 40. A.Hematian می‌گه:

  با عرض پوزش از بزرگوارانی که سوال فرمودند و پاسخ دریافت نشده، به اطلاع میرسانم پاسخ بسیاری از سوالات در بخش “سوالات متداول” سایت قرار داده شده، البته با عضویت در گروه تلگرامی که مخصوص دو جلد کتابهای طراحی طلا و جواهر ایجاد شده و از طریق لینک در گوشه پایین صفحه قابل دسترسی میباشد نه تنها پاسخ سوالات دیگر سریعتر دریافت خواهد شد بلکه از اطلاعات و آموزشهای ارائه شده در گروه نیز میتوان استفاده کرد.

 41. سیاه قلم می‌گه:

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

 42. خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت
  زیبا

 43. شادي می‌گه:

  سلام من شيراز زندگي ميكنم و امكانش نيس ك بيام تهران
  اموزش از راه دور برگذار ميكنيد؟

 44. آیدین می‌گه:

  امیدوارم شما نیز وقتی انتقادی از هزینه پست کتاب میشه مودبانه و با رفتار شایسته یک هنرمند رفتار کنید.

 45. بابک می‌گه:

  سلام ممنونم همیشه استاد جناب مرتضوی عزیز حمایت شما برای جامعه طراحی کشور واقعا قابل تقدیر هست و تشکر میکنم بابت تالیف کتابها که به عنوان مرجع خیلی ها دارن استفاده میکنن

 46. صبا می‌گه:

  سلام. من خیلی دوست دارم یاد بگیرم. ازونجایی که دستمون خالی شده هم مشتاق تر شدم..چندجا تماس گرفتم هزینه کلاسها بالاست.. برای کتاب سرچ زدم اما خب بازم توان پرداخت این مبلغو ندارم..

 47. ممنون خیلی خوب بود

 48. آرگان می‌گه:

  خوب بود اتفاقی از گوگل اومدم اینجا ولی خوب بود برای دوستم فرستادم اونم دنبالشه اونم بیاد ببینه

  ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود خداروشکر که راحت چیزی که میخواستم پیدا کردم

  ممنون

 49. ممنون از خدمات بسیار خوبتون دوست عزیز اطلاعات خوبی در زمینه جواهرات بدست آوردم متشکرم

 50. کفسابی می‌گه:

  سپاس از وبسایت خیلی خوب و مفیدتون

 51. مطلب جالب و فوق العاده ای بود بیشتر از این مطالب در سایت قراردهید..

 52. محتوای سایت کاملا کاربردی و مفید است امیدوارم در کارتون موفق باشید..

 53. فرشته می‌گه:

  سلام کلید میانبر چرا دریافت نمیشه؟

 54. ناشناس می‌گه:

  تخفیفی که در نظر گرفته شده بود رو حذف کردین؟😐

 55. حانیه می‌گه:

  سلام خسته نباشید .من میخواستم طراحی طلا وجواهرت را یاد بگیرم از کار باکامپیوتر هم سر رشته زیادی ندارم به نظر شما اول برم کلاس آموزش کامپیوتر وبعد کتاب را تهیه کنم .اگر برم کلاس توی چه سطحی بایدبرم یعنی کلاس ماتریکس و…باید برم تا فهم کتاب برام راحتر باشه میشه لطفا راهنمایی کنید

 56. سمعک می‌گه:

  من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.