کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

 
 • آموزش آخرین نسخه از نرم افزار Gemvision Matrix بصورت کاملاً تخصصی
 • بیش از 420 صفحه مطالب آموزشی بصورت تمام رنگی و کاملاً مصور
 • بیش از 35 صفحه واژه نامه فارسی و انگلیسی از اصطلاحات رایج در طراحی و جواهر سازی
 • بیش از 50 صفحه آموزش رندرینگ حرفه ای و 70 صفحه آموزش پلاگین T-SPLINES
 • آموزش تکنیک ها و روش های مخراج کاری،جواهرسازی و نحوه استفاده از آنها در طراحی با رایانه
 • مرجع آموزشی در دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی و موسسات آموزشی فنی و حرفه ای
سرشناسه : مرتضوی،سید محمد،1363
عنوان و نام پدیدآورنده: آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2
ناشر :  تهران،سید محمد مرتضوی،1394
شابک :  8-3106-04-600-978
وضعیت فهرست نویسی: فیپای مختصر
شماره کتابشناسی ملی : 3861985

کتاب آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 2 ، در ادامه ی جلد اول و مکمل آن می باشد ، بعد از تجربه ی بسیار خوب و با ارزشی که از تالیف و انتشار جلد اول داشتم ، تصمیم گرفتم از تمام درس هایی که در تالیف آن جلد گرفتم در تالیف و چاپ جلد دوم استفاده کنم. همین جا و اول از همه بخاطر صحافی بسیار ضعیف جلد اول این کتاب از همه ی مخاطبین پوزش می خواهم ، متاسفانه بدلیل سنگین بودن کاغذ های استفاده شده در متن کتاب ، جلد و چسب گرم استفاده شده توانایی نگه داشتن آن وزن را نداشت . همینطور از غلط های املایی و دستوری بجا مانده در جلد اول عذر خواهی می کنم. تمام سعی و تلاش بنده و تیم تدوین و ویرایش کتاب هایم این بوده که کتاب هایی با بهترین کیفیت چه از نظر محتوا و فنی و چه از نظر کاغذ و کیفیت چاپ ، ارائه کنیم . ابتدا قرار بود که این مجموعه کتاب ها ، 3 جلد باشد ، که بعد از مدت زمان زیادی بررسی و در نتیجه ی خستگی ناشی از 5 سال تالیف کتاب ، نتیجه بر این شد که جلد 2 و 3 در یک کتاب ترکیب شده و چاپ شود. مجموع کتاب اول و دوم بالغ بر 700 صفحه می باشد که ثمره ی 10 سال تحقیق و پژوهش و تجربه در این تخصص بوده، امیدوارم دوستان و اساتید دیگر هم همت کرده و تالیف های دیگری برای طراحی طلا و جواهر انجام دهند تا شاهد پیشرفت هر چه بیشتر این صنعت بزرگ و مستعد در کشور باشیم.

در جلد دوم که بر اساس نرم افزار متریکس ورژن 8 تالیف شده ، مرور و بررسی نرم افزار های راینو 5 و متریکس 7.5 و 8 را در فصل اول خواهید خواند. در فصل دوم که حدود 220 صفحه می باشد تمرین ها و مثال هایی بصورت پله به پله ، همانند کتاب جلد 1 وجود دارد که پر است از نکات فنی ، تکنیک های جواهر سازی و مخراج کاری ، که رعایت نکردن آنها باعث بروز مشکل در ساخت و بعد از ساخت خواهد شد. سعی کنید تمام نکات فنی این کتاب را بصورت کاملا دقیق در طراحی و مدل سازی های خود رعایت کنید. فصل سوم آشنایی با پلاگین Tsplines می باشد که نزدیک به 70صفحه این پلاگین را توضیح داده است، Tsplinesابزار و دستورات زیادی ندارد و نکته ی بسیار مهم در کار و تسلط با آن ، استمرار و تجربه ی زیاد می باشد ، هر چقدر وقت بیشتری در کار با این پلاگین بگذارید ، به مرور زمان راحت تر و سریع تر با آن طراحی خواهید کرد.
318
327

در فصل چهارم ، حدود 35 صفحه به رندرینگ و Vray اختصاص پیدا کرده که در این صفحات نکات و تکنیک های مهمی برای رندرینگ حرفه ای و Photo realistic گفته شده است. با وجود توضیحات کامل و خوبی که در مورد رندرینگ مقدماتی تا متوسطه در کتاب جلد 1 وجود داشت و همینطور منابع زیادی که در اینترنت برای آموزش رندرینگ وجود دارد ، باز هم دیده می شود که در ایران طراحان حرفه ای و با سابقه نیز در گرفتن یک رندر ساده و خوب و بدون ایراد ، مشکل دارند! و خیلی ها هنوز با قسمت Vray متریکس کار هم نمی کنند و میل و رقبتی هم برای پیشرفت و تغییر در طرز تفکر سنتی و قدیمی ندارند! دوستان و همکاران عزیز ، در عصر جدید و در این زمانه که علم و تکنولوژی با سرعت سرسام آوری رو به جلو در حال حرکت است ، ترس و تعصب و طرز فکر محافظه کارانه در یادگیری و تغییر ، باعث عقب ماندگی و در نهایت شکست می شود ! کلید موفقیت و پیشرفت در همه ی تخصص ها ، نترسیدن از تغییر و به روز بودن می باشد. در فصل پنجم ، که آشنایی با انواع مخراج کاری می باشد ، پنج روش مخراج کاری که در جلد 1 وجود داشت به ترتیب تکرار شده تا در صورت نیاز به آنها، در همین کتاب در دسترس باشند ، همینطور دو روش جدید Invisible Flower و Invisible Setting، همینطور نحوه ی ساختن سنگ های سفارشی با شکل ها خاص توسط Custom Gem Builder و سنگ های Chocker Board یا Rose Cut نیز آموزش داده شده.

در فصل آخر این کتاب نزدیک به 40 صفحه ، واژه نامه و دیکشنری مصور تالیف شده که در این فصل علاوه بر اصطلاحات رایج در جواهر سازی و طراحی ، اصطلاحات سنگ شناسی اعم از سنگ های رنگی و الماس را مطلاعه خواهید کرد ، علاوه بر این چند سبک مهم و تاثیر گذار معاصر در طراحی و ساخت زیور آلات مثل Art Deco-Art Nouveau و ... را نیز بصورت خلاصه خواهید خواند که یادگرفتن این بخش به کسانی که قصد همکاری با شرکت های خارجی و یا مهاجرت از کشور و کار در کشور های دیگر را دارند حتما توصیه می شود، همین طور با یادگرفتن اصطلاحات و تعریف های انگلیسی در صنعت طلا و جواهر ، براحتی می توانید از منابع بی کران آنلاین استفاده کرده و هر چیزی را که خواستید راحت تر در اینترنت جستجو کرده و بدست آورید.¬ ریتم و سرعت آموزش در این کتاب نسبت به کتاب اول تند تر بوده و سعی شده از تکرار غیر ضروری مطالب جلوگیری شود ، کسانی که می خواهند این کتاب را مطالعه کرده و خوب یاد بگیرند باید تمام مطالب و تمرین های جلد اول را با دقت و حوصله مطا لعه کرده و انجام داده باشند تا به مشکلی بر نخورند.

. حرف آخر: . بیاییم سعی کنیم که همیشه به حق خود راضی باشیم ، سعی کنیم به حقوق دیگران احترام بگذاریم ، احترام گذاشتن به دیگران را فقط هنگام ورود و خروج از یک درب و تعارفات بیجا معنی نکنیم ! بیاییم به طرز فکر و زمانی که یک نفر ، یک هنر مند ، یک طراح برای خلق یک اثر گذاشته احترام بگذاریم و تمام زحمات یک انسان و یک مجموعه را با کپی کردن از فکر و دزدیدن خلاقیت او ، از بین نبریم ! در این زمانه ، سرقت و دزدی دیگر فقط بالا رفتن از دیوار مردم و زدن بانک نیست ! دزدیدن فکر ، خلاقیت ، طرز تفکر در این روز ها خسارات بمراتب بیشتری به صاحب اثر وارد می کند. در طراحی نیز سعی کنید در صورت سفارش یک کار کپی ، به اندازه ی 30 درصد آن را تغییر دهید تا در عرف طرح انجام شده از قانون کپی رایت بیرون بیاید! با این کار علاوه بر اینکه با تغییر دادن مکرر یک طرح به طرح های متفاوت و خوبی خواهید رسید. به حقوق همکاران و دوستان خود احترام گذاشته و حق کسی را پایمال نکرده اید.
Book2_1920BY1200

سفارش آنلاین کتاب طراحی طلا و جواهر با رایانه 2

دریافت کلیدهای میانبر متریکس نحوه وارد کردن کلیدهای میانبر (shortcuts) درکتاب جلد2 صفحه 36 توضیح داده شده است
فهرست کتاب جلد 2
برای دیدن فهرست کتاب طراحی طلا و جواهر جلد 2 بر روی لینک بالا کلیک کنید
فهرست مطالب براساس منوها(ایندکس) برای دیدن فهرست کتاب طراحی طلا و جواهر جلد 2 بر اساس منوها روی لینک بالا کلیک کنید
 • مراکز فروش:
 • خیابان انقلاب - نبش 12  فروردین - پلاک 1310 - انتشارات الیاس تلفن : 66955878---66405084 .
  .
 • خیابان انقلاب - روبروی سینما بهمن - بازارچه کتاب - طبقه زیر همکف -انتشارات یساولی  تلفن: 021-66461363 .
  .
 •  ابتدای خیابان جردن ( از مدرس ) مرکز خرید الهیه . فروشگاه کام ایران تلفن: 26213221 .
  .
 • آموزشگاه گوهر آریان : میرداماد- میدان محسنی - خیابان شاه نظری - ساختمان نادر - طبقه ی 5 واحد 20   تلفن: 26407105 .
  .
 • آکادمی دیزاین بعد سوم : میرداماد- خیابان شمس تبریزی شمالی-پلاک 14 - طبقه ی اول - واحد چهارم تلفن : 26407646 .
  .
 • فروشگاه باسمه:خیابان ایرانشهر ، باغ هنر ، خانه هنرمندان ایران ، طبقه همکف ، سرای باسمه تلفن: 88343604

 

دوستانی که کتاب جلد دوم را مطالعه کرده اند می توانند نظرات خود را در مورد این کتاب در این قسمت بیان کنند.

103 دیدگاه

 1. مرضيه آقاسي گفت:

  درود جناب آقاي مرتضوي استاد عزيز:
  ممنون از وقتي كه روي اين اثر گذاشتين كه حاصل تجربه و دانشتون توي طراحي هست و اين اجازه رو دادين كه ديگراني مثل من از اونها استفاده كنيم. بي صبرانه منتظر نشر كتاب هستم .

 2. molavian گفت:

  سلام استاد عزیز
  بنده به مدت 15 سال هست که با متدهای مختلف مودلینگ و رندرینگ کار میکنم ولی در کشور ما بعضی از دوستان برای خروجی کار کمترین وقت رو صرف میکنن .درسته کار اونها فقط طراحی هستش ولی ارائه و پرزانته خوب هم برای یک کار موفق لازمه .موتور رندر وی ری جز بهترین موتور رندهاست ولی واسه خودش تنظیمات زیادی تو برنامه های دیگه (3ds max maya ) داره اما تو ماتریکس همه چیز تقریبا میشه گفت آماده هست هم متریال هم محیط استدیو که واسه رندر از یک جسم انعکاسی تنظیم شده .امیدوارم دوستان به این قسمت که در جلد دوم زحمتشو رو کشیدین بیشتر بها بدن و اتمام کار خودشون رو با حوصله زیاد انجام دهند .باز از شما تشکر میکنم

 3. atz_diamond گفت:

  عاليييه استاد مرتضوي خسته نباشين برأي زحماتي كه برأي تدوين كتاب كشيدين***
  قيمتشو نكفتين ?

 4. جلیل همتیان گفت:

  استاد فرزانه، جناب مرتضوی
  نشر دومین مجموعه آثار پربرکاتتان که کرامت راه کسب علم و معرفت و پژوهش را بر همگان ارزانی داشتید بحضورتان تبریک و تهنیت میگویم.
  باشد تا خورشید اندیشه هایتان همیشه پر فروغ باد.
  جلیل همتیان

 5. arash jm گفت:

  واقعا خسته نباشین استاد عزیز…
  بابت زحماتتون خیلی ممنون…

 6. مریم گفت:

  سلام و ممنون بابت کتاب های خوبتون
  ولی من سفارش کتابتون رو دادم از اصفهان، 40 هزار تومن هزینه پستش شده که به نظر من خیلی زیاده.

  • Saeed Mortazavi گفت:

   سرکار خانم. آدرس شما خود شهر اصفهان نبوده و ” سپاهان شهر” بوده . و به دلیل اینکه شرکت کاراپست نماینده ای در این شهر نداشته ، با هزینه ی اضافی و از طریق دیگر براتون ارسال کردند ! وگرنه باید همان 17 هزار تومان می گرفتند.

 7. فرزاد گفت:

  سلام . امروز کتاب رسید دستم استارتو زدم . توکل بر خدا

 8. رویا لیلی ئیون گفت:

  استاد مرتضوی، کتابتون بی نظیره، از نظر علمی، بیان،عکس ها،کیفیت و صحافی عالی ،واقعا بهتون تبریک میگم و باعث افتخارم هستش که دانشجوی شما بودم، خداوند به شما و خانواده محترمتون سلامتی بده

 9. خالقی گفت:

  سلام و درود فراوان به استاد بزرگوار جناب آقای مرتضوی

  بنده به جنابعالی تبریک عرض نموده و برای زحمات زیادی که برای تهیه و تنظیم مطالب ارزشمند این مجموعه نفیس متحمل شده اید تشکر و عرض خسته نباشید دارم و برای جنابعالی سلامتی و بهروزی را از خداوند بزرگ خواستارم.کتاب های شما بی شک یکی از بهترین رفرنسها برای طراحی طلا و جواهر برای دانشجویان و مدرسین این رشته بوده و امیدوارم روزی از زحمات شما و سایر اساتید زحمت کشی که بعد از سالها تجربه خود را در اختیار دیگران قرار میدهند به بهترین نحو ممکن قدر شناسی گردد. به امید آن روز.

  ارادتمند شما – خالقی

 10. بنیامین گفت:

  سلام استاد گرامی.
  تشکر می کنم بابت تقسیم تجربه ها با من و دیگران.
  من هزینه هر دو جلد کتاب را به صورت آنلاین واریز کردم ولی متاسفانه با من تماس گرفتند و گفتند که جلد اول موجود نیست و باید یک هفته صبر کنم. گویا خود شما هم در ایران نیستید. برای جای تعجب داشت که سایت اصلی کتاب را موجود نداره ولی فروشندگان هر دو جلد را موجود دارند.
  امیدوارم سریعتر تشریف بیاورید تا من هم بتونم کتاب ها را دریافت کنم.
  بازهم بابت این لطفی که به من ودیگر علاقه مندان طراحی جواهرات دارید از شما تشکر می کنم
  امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید.

  • Saeed mortazavi گفت:

   سلام ببخشيد كه اين موضوع پيش اومده، من خارج از ايران هستم بخاطر همين كتاب هايي در اختيار پيكم بوده تموم شده، الان هماهنگ كردم فردا براتون هرجفتش رو اوسال ميكنند، سپاس

   • بنیامین گفت:

    تشکر جناب مرتضوی. یکی از آشنایان شما تماس گرفتند و هر دو جلد را برای من ارسال کردند. بسیار لطف کردید. انشا ا همیشه موفق و سلامت باشید.

 11. arash گفت:

  استاد پی دی اف عکس کلیدهای میانبر رو هم تو سایت قرار میدین؟

 12. عرفان گفت:

  با عرض سلام و درود خدمت دوست وهموطن عزیزم جناب استاد مرتضوی،حضرت علی (ع) فرمودند:داشتن علم هم ذکات مخصوص خودش را دارد و ان انتقال دادن بر مومنی دیگر است،من به نوبه خود از شما سپاس گذار هستم که این کتاب پر فایده را برای جامعه نخبه ایرانی گرداوری تالیف نمودید،و نیز هواهشی هم دارم ،در صورت امکان قیمت درج شده بر روی کتاب را اندکی کاهش دهید تا افرادی مثال بنده که مشتاق فراگیری این هنر کمال راداریم وخرید کتاب برایشان کمی دشوار است بصورتی سهل تر از اطلاعات این کتاب قوی بهره گیریم ،البته لازم به ذکر است که ارزش ریالی کتابهای فوق حتی از قیمت درج شده روی جلد شان به مراتب والاتر است ولی لطفا هوای جوانان رشید میهن را نیز داشته باشید،باشد که از این سخاوات شما انسجام وهمدلی دربین هنرمندان جای خود را با حسادت و بخل و کیه تعویض نماید،
  و من الله توفیق.

  • admin گفت:

   سلام ، در وبسایت برای خرید هر دو جلد مبلغی به عنوان تخفیف گذاشتیم. در صورتی تمایل به گرفتن تخفیف بیشتر لطفن تماس بگیرید. چشم.

 13. sarv گفت:

  سلام خسته نباشید تبریک میگم خدمتتون بابت این کتاب نفیس فقط یه سوال داشتم از خدمتتون من کتاب شماره 1 رو سال پیش ازتون خریداری کردم ایا برای کتاب شماره 2تخفیفی شامل حال من میشود

 14. nazanin گفت:

  سلام من خیلی علاقه دارم یادبگیرم اماخب نمیدونم ازکجابایدشروع کنم وچه جوری شروع کنم وبخاطرشریط خانوادگیم نمی تونم آموزشکاهم برم میشه بجایی ی لستادرااهنمایم کنید

 15. میثم گفت:

  سلام،خسته نباشید.ایا امکان سفارش هر دو جلد هست؟اگر بله چطور باید سفارش بدم؟ با تشکر

 16. میثم گفت:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید آیا این کتاب برای کسی مثل من که هیچ گونه تجربه ای نداره و صرفا فقط به خاطر علاقه به این هنر کتابها رو خریداری کردم،کاربرد داره و می تونم از این کتاب استفاده کنم؟

  • Saeed Mortazavi گفت:

   سلام ، بله کاربرد داره ! حتما قبل از سفارش کتاب، توضیحات آن را مطالعه کنید و همین طور بخش “سوالات متداول ” رو هم ملاحظه فرمایید.

 17. معصومه خالقی گفت:

  سلام استاد مرتضوی
  من هردوجلد کتابهارو ازطریق اینترنت خریداری کردم وکدرهگیری هم گرفتم ولی 4روز گذشته نه کسی تماس گرفته نه کتابی ارسال شده.. منتظرباشم یاپیگیری کنم؟
  باتشکر

 18. حنانه زندیان گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت استادمرتضوی
  امروزباشماتماس گرفتم،وبعدازراهنماییتون به این سایت اومدم.ممنون ازطراحی عالی سایت ومطالب دقیق وبه روز.کتاب روهم تهیه میکنم.واقعا افتخارمیکنم به استادهای عزیزوخلاق وباانرژی که توایران هستن.وباوجودشماها،ماترغیب میشیم،وعلاقه بیشتربه کارپیدامیکنیم.من ازشاگردهای جدیداستاداصلانی هستم.وعلاقه زیادی به طراحی جواهروبعدساخت دارم.امیدوارم بتونم درکنارشماواستاداصلانی ازمهارت وتجربه شما استفاده کنم.بازهم ممنون …..
  حنانه زندیان

 19. سیدابوالفضل گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  لطفابفرمایید این برنامه و کتاب برای طراحی النگو ودستبند هم کارایی داره یا خیر؟
  آیا کسی که با این برنامه تاحالا کارنکرده میتواند با این آموزش ها کار کند؟
  ممنون میشم جواب بدید
  باتشکر

  • Saeed Mortazavi گفت:

   سلام ، بله برای طراحی النگو و دستبند هم کارایی داره !
   جواب سوال دوم : بله ! لطفن بخش سوالات متداول رو هم یه نگاهی بندازید !

   با تشکر

 20. سپیده سادات حسینی گفت:

  از کجا هر دو کتاب را با تخفیف خریداری کنیم

  • آ.همتیان گفت:

   سرکار خانم حسینی، از طریق همین سایت میتونید کتابها رو با تخفیف خریداری کنید، به این صورت که در بالای همین صفحه، زیر عکس کتاب، آیکون آبی رنگی وجود داره با عنوان “برای سفارش آنلاین کلیک کنید” پس از کلیک بر روی آیکون وارد صفحه ای خواهید شد که در قسمت راست صفحه نوشته شده ” مجموعه کتب طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 (با تخفیف) برای ادامه روی قسمت مذکور کلیک کنید، لطفا قبل از شروع این مراحل قسمت راهنمای خرید آنلاین کتاب را حتما مطالعه فرمایید.

 21. سپیده سادات حسینی گفت:

  میشه لطفا معرفی کنید از کجا خریداری کنیم

 22. حميد گفت:

  با سلام كسي كه بخواد از صفر شروع كنه حتما بايد جلد اول مطالعه كرده باشه؟مطالبي كه تو جلد اول هست داخل جلد دوم نيس؟من برا اينكه از صفر شروع كنم با خريد جلد دوم به مشكل نميخورم؟

  • Saeed Mortazavi گفت:

   سلام ، خودتون چی فکر میکنید ؟ فکر میکنید اول جلد یک ( مقدماتی ) رو باید بخونید یا اول جلد 2 ( پیشرفته) رو بخونید و بعد جلد مقدماتی رو !!!!؟؟؟ توی مدرسه و دانشگاه شده تا هالا مثلا توی درس ریاضی ، اول ریاضی 2 رو درس بدن بهتون بعدش ریاضی 1 رو !!!؟؟؟ واقعا خواهش میکنم اول مطالب مربوط به توضیحات کتاب 1 و 2 رو که توی این وبسایت هست مطالعه کنید و بعد یه همچین سوالی بپرسید ! وقتی که می فرمایید ” من میخوام از صفر شروع کنم ” مشخصه که اول باید کتاب 1 رو بخونید !

 23. Nazanin گفت:

  سلام من به نرم افزار 3dو vray مسلطم آیا کمکی به کار با نرم افزار راینو و ماتریکس میکنه؟هزینه پستی این کتاب به استانهای شمالی چقدر میشه ؟

  • Saeed Mortazavi گفت:

   سلام ، بله صد در صد خیلی راحت تر و سریع تر یاد خواهید گرفت ، کسانی که با هر نرم افزار سه بعدی دیگه کار کرده باشند یادگیری این نرم افزار براشون راحت تر خواهد بود. هزینه ی ارسال و نحوه ی خرید و تمام توضیحات لازم جهت سفارش کتاب رو به تفصیل توی لینک سفارش کتاب ، نوشته شده . لطفا مطالعه کنید !

 24. احسان گفت:

  سلام استاد .
  من تا حدودی به مبانی طراحی طلا و جواهر آشنایی دارم و دیروز کتاب شما را خریداری کردم . سوالی داشتم از شما.

  من معماری خوندم کارم 3D و مدلسازی هست با نرم افزارهای تری دی مکس و راینو و فتو شاپ کامل کار میکنم و مسلطم و میخوام این کارو هم در کنارش انجام بدم و قصدم کار خارج از ایذان و قصد رفتن دارم و میخوام برای آموزش زراحی به موسسه GIT تایلند برم . به نطرتون این موسسه خوب هست ؟و بعدش میخوام برای ساخت زلا و جواهر با دست به ایتالیا برم . شما که در این کار استاد هستید و به کشورهای زیادی رفتین اوضاع کاری در این فیلد چطوریه ؟
  ممنون از شما استاد عزیز..

 25. احسان گفت:

  سوال دیگه ای هم دارم اینکه در معماری اسلامی ما نقوش و آمودهای زیادی داریم مثل گیاهان استیلیزه و درخت زندگی و نقوش معابد آناهیتا و برگهای پیچکی در دوران سلجوقی و … اینها میتوانند به صورت ایده در نظر گرفته بشند برای طراحی طلا و جواهرات ؟

 26. Nazanin گفت:

  با عرض پوزش سوال دیگه ای دارم ایا جلد ۲ این کتاب کفایت میکنه یا هر دو رو باید خریداری کرد یعنی سر فصلهای کتاب باهم متفاوته یا این که در جلد دو مباحثو کامل تر کردید خواستم بگم اگر نیاز ۱۰۰% نیست همون جلد ۲ رو تهیه کنیم

 27. صالحی گفت:

  نرم افزار متریکس 8 را از کجا میشه تهیه کرد؟ایا خود نرم افزار هم دارید , درخواست سفارش بدیم؟

 28. ناشناس گفت:

  سلام خیلی ممنون بابت کتابهای مفیدو خوبتون.استاد من هم در این کار مبتدی هستم امکانش هست به مناسبت هفته کتاب یه کم تخفیف بیشتر کنید،با هزینه ارسال زیاد میشه.ممنون میشم

 29. ناشناس گفت:

  سلام یه پیشنهاد داشتم لطفا توی سایت یه بخشی به عنوان دانلود نرم افزار های مورداحتیاج بذارید.ممنون

 30. Kambiz Bozorgmanesh گفت:

  سلام استادشما خصوصى هم تدريس ميكنيد .باتشكر09122336482

 31. Kambiz Bozorgmanesh گفت:

  من به چندطراح نيازدارم.09122336482

 32. seyyed mohammad گفت:

  بعضی قسمتاش خیلی سخته استاد
  دارم کار میکنم ولی هیچ نگرش درستی برای فراگیری این دو جلد کتاب ندارم ینی جا نمیفته برام complicated

  • سعید مرتضوی گفت:

   باید به ترتیب و با صبر و حوصله و تمرین و ممارست به نتیجه ی دلخواه برسید. یادگیری هیچ تخصصی بدون گذشتن از مسیر های سخت میسر نیست دوست عزیز. میتونید توی گروه ” کتب آموزش طراحی طلا و جواهر ” در “تلگرام” عضو بشین و مشکلات و سوالاتتون رو اونجا مطرح کنید تا دوستان دیگه بتونن کمکتون بکنن.

 33. ناشناس گفت:

  با سلام خدمت إستاد گرامي ، كارهاي شما بسيار زيبا است ، خدا قوت ، كارهايي كه نمونه آن را طراحي كرده أيد آيا ساخته شده آن در جايي به فروش ميرسد ، اگر هست لطفاً راهنمايي كنيد ممنونم .

  • سعید مرتضوی گفت:

   سلام نه هیچ کدوم از کارهای بنده که در مسابقات جایزه بردن برای فروش ساخته نشدن. کارهایی که برای شرکت ریتون طراحی و ساخته شدن در اکثر شهر های ایران و در بورس های طلا و جواهر موجود می باشد.

 34. A.Hematian گفت:

  گروه “کتب آموزش طراحی طلا و جواهر ”
  با هدف معرفي كتاب هاي آموزش طراحي طلا و جواهر با رايانه جلد ١ و ٢، تبادل نظر و رفع اشكالات فني و كامپيوتري هنرجويان اين رشته و ارائه روشهای جدید طراحی از طریق به اشتراک گذاردن فیلم های آموزشی تشکیل گردیده است.

  لینک دعوت به گروه:
  https://telegram.me/joinchat/AqGMej9hn0zNHjFY6RR-mg

 35. mohamad گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  لطفا بفرمایید که آیا می توان با ورژن 7 جلد دو را به خوبی آموخت؟

 36. محمدی ارا گفت:

  با سلام
  جناب استاد مرتضوی کلاسهای شما مربوط به ماتریکس 8 پیشرفته کجا و نحوه ثبت نام لطفا اگر امکان دارد شماره تلفن جهت تماس و راهنمایی ارسال نمایید
  با تشکر

 37. ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد مرتضوی من میخوام از صفر شروع کنم خواستم بدونم نرم افزار راینو نصب کنم یا متریکس که با کمک کتاب های شما بتونم تمرین کنم ؟

 38. Lale Safarzadeh گفت:

  با سلام خدمت شما استاد گرامی
  من کتاب طراحی طلا و جواهر2 شما رو یک ماهی هست خریدم و واقعا سوالاتی که تو ذهنم بود با خوندن کتاب کاملا برطرف شد ممنون از شما و کتابتون.

 39. مری گفت:

  سلام کتاب تو مشهد هم میشه پیدا کرد و خرید????

 40. A.Hematian گفت:

  با عرض پوزش از بزرگوارانی که سوال فرمودند و پاسخ دریافت نشده، به اطلاع میرسانم پاسخ بسیاری از سوالات در بخش “سوالات متداول” سایت قرار داده شده، البته با عضویت در گروه تلگرامی که مخصوص دو جلد کتابهای طراحی طلا و جواهر ایجاد شده و از طریق لینک در گوشه پایین صفحه قابل دسترسی میباشد نه تنها پاسخ سوالات دیگر سریعتر دریافت خواهد شد بلکه از اطلاعات و آموزشهای ارائه شده در گروه نیز میتوان استفاده کرد.

 41. سیاه قلم گفت:

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

 42. خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت
  زیبا

 43. شادي گفت:

  سلام من شيراز زندگي ميكنم و امكانش نيس ك بيام تهران
  اموزش از راه دور برگذار ميكنيد؟

 44. آیدین گفت:

  امیدوارم شما نیز وقتی انتقادی از هزینه پست کتاب میشه مودبانه و با رفتار شایسته یک هنرمند رفتار کنید.

 45. بابک گفت:

  سلام ممنونم همیشه استاد جناب مرتضوی عزیز حمایت شما برای جامعه طراحی کشور واقعا قابل تقدیر هست و تشکر میکنم بابت تالیف کتابها که به عنوان مرجع خیلی ها دارن استفاده میکنن

 46. صبا گفت:

  سلام. من خیلی دوست دارم یاد بگیرم. ازونجایی که دستمون خالی شده هم مشتاق تر شدم..چندجا تماس گرفتم هزینه کلاسها بالاست.. برای کتاب سرچ زدم اما خب بازم توان پرداخت این مبلغو ندارم..

 47. آرگان گفت:

  خوب بود اتفاقی از گوگل اومدم اینجا ولی خوب بود برای دوستم فرستادم اونم دنبالشه اونم بیاد ببینه

  ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود خداروشکر که راحت چیزی که میخواستم پیدا کردم

  ممنون

 48. ممنون از خدمات بسیار خوبتون دوست عزیز اطلاعات خوبی در زمینه جواهرات بدست آوردم متشکرم

 49. کفسابی گفت:

  سپاس از وبسایت خیلی خوب و مفیدتون

 50. مطلب جالب و فوق العاده ای بود بیشتر از این مطالب در سایت قراردهید..

 51. محتوای سایت کاملا کاربردی و مفید است امیدوارم در کارتون موفق باشید..

 52. فرشته گفت:

  سلام کلید میانبر چرا دریافت نمیشه؟

 53. ناشناس گفت:

  تخفیفی که در نظر گرفته شده بود رو حذف کردین؟😐

 54. حانیه گفت:

  سلام خسته نباشید .من میخواستم طراحی طلا وجواهرت را یاد بگیرم از کار باکامپیوتر هم سر رشته زیادی ندارم به نظر شما اول برم کلاس آموزش کامپیوتر وبعد کتاب را تهیه کنم .اگر برم کلاس توی چه سطحی بایدبرم یعنی کلاس ماتریکس و…باید برم تا فهم کتاب برام راحتر باشه میشه لطفا راهنمایی کنید

 55. سمعک گفت:

  من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

 56. Jackssovesk گفت:

  Hello, Downloads music club Djs mp3.
  Trance/Dance/House/Electro…
  http://0daymusic.org

  Best Regards,
  Robert

 57. MorrisSloxy گفت:

  Laminine LPGN ?? Аналог ламинина 1 в 1 от д-ра Эскеланда http://1541.ru Но дешевле в 3-7 раз и сильнее по экстракту в 2 раза. Есть Выгодный ОПТ

 58. Mikeincex گفت:

  Проститутки СПб
  Ресурс предлагает Вам анкеты проституток, путан, индивидуалок Питера на любой вкус и цвет, 24 часа в сутки, 365 дней в году, которые они размещают самостоятельно. Здесь вы всегда найдете, только реальных, работающих проституток Санкт-Петербурга, которые готовы в любое время дня и ночи, встретить Вас и заключить в свои нежные объятия, доставить разнообразный спектр услуг и наслаждений, проститутки в Питере, смогут выполнить любую прихоть, даже самого изысканного клиента, доставить колоссальное удовольствие и наслаждение любому клиенту, не зависимо от того что нужно Вам: Пусть это будет, приятной компанией на каком-нибудь мероприятии, или приятно время препровождение в парилке, или приятный и нежный массаж (Руки у наших индивидуалок Питера, самые нежные, когда они двигаются по вашему телу, вы получаете сверх наслаждение и удовольствие, вы как будто погружаетесь в вечный сон и попадаете в ваши мечты, где нет насущных проблем, ни дневной суеты и рабочей рутины, вы становитесь умиротворёнными, расслабленными и полностью с чистой и свежей головой), а насколько проститутки Питера разнообразны в сексе, обычному человеку за всю жизнь не перепробовать, не получить столько удовольствий и приятных ощущений которые могут дать путаны и индивидуалки Питера. И в конечном итоге, раз Вы читаете это текст, значит усталость и быт жизни взяло над Вами верх, и Вы ищете способ, как и где отдохнуть, как и где расслабиться, как снять напряжение и моральную усталость – Вы найдете на этом сайте, смело выбирайте понравившуюся Вам анкету, набирайте номерок и вперед избавляться от всего выше перечисленного. С нашими индивидуалками СПб, проститутками Санкт-Петербурга, путанами Питера и т.д., Вы воплотите все Ваши мечты и немножко больше!!!

 59. MorrisSloxy گفت:

  В знак особой благодарности Вы можете заказать Персональную Награду – Орден Человеку http://spaszhizny.ru/ который спас Вам жизнь, здоровье и будь он хирургом, терапевтом или онкологом, пожарным, летчиком и т.д. Кроме материльной оплаты он Достоен Видимого знака – Ордена, за спасение жизней.Tel. или WhatsApp +7(985)952-0864

 60. AgustinDoday گفت:

  рекламные сувениры – подвеска для телефона на шею, купить пуллер в москве

 61. VadimProSEO گفت:

  Здравствуйте! Хочу Вам предложить свою услугу в помощи продвижения вашего ресурса в поисковых системах, недорого, всего лишь за 9700 р.

  От Вас нужна лишь ссылка на сайт и ключевые слова и фразы в txt файле, по которым хотите продвинуться в ТОП (пример вышлю по электр. почте, если Вам нужно продвижение). Я размещаю вечные ссылки на сайтах и форумах, которые ведут на Ваш ресурс. Мною будет написана статья (грамотно размноженная и “заточенная” под Ваш ресурс), а в ней будут анкорные или безанкорные ссылки передавать Вам свой траст, “вес”, и ссылочную массу. Тем самым увеличивая траст, доверие поисковиков, быстрое индексирование, рост позиций в выдаче, рост ссылочной массы и т.д…

  Вся работа займет по времени 2-3 недели и Вы увидите положительный результат! Ваш ресурс “оживет” в сети интернет!

  100% предоплата (Принимаю по карте, Вебмани, ЯДеньги, Киви).

  Списаться со мной Вы можете уже прямо сейчас по почте proxrum$@$mail.ru с темой “ПРОДВИЖЕНИЕ САЙТА ПО СКИДКЕ” (удалите пожалуйста два символа $). У меня нет выходных, я не компания. Я частник! И работаю, стараюсь, как для себя!

  P.S. Будет супер, если у вас на сайте стоит счетчик Яметрики (там есть важные ключевые фразы) и у Вас есть более удобная связь (скайп, аська, или же вайбер). Благодарю!

  С Уважением!

 62. MichaelDusia گفت:

  adrenalin bot – бот для l2, скрипты для адреналин бота

 63. Sergiodum گفت:

  Гражданство женщинам из СНГ через Брак. Можно Формальный. Гарантия 100%. Дорого. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

 64. Williamsax گفت:

  Быстровозводимые здания из ЛСТК – MCSTEEL
  Дома. Гаражи. Ангары. Склады. Навесы. Коровники. Птичники. Мастерские. Склад-Холодильник.
  Торговые здания. Зернохранилища. Овощехранилища. Производственный цех. СТО
  Собственное производство.
  Проектирование, производство, монтаж складских, производственных, торговых, сельхоз сооружений.
  быстровозводимых зданий из легких металлоконструкций. Расчет стоимости проектов.

  Ангары цена

 65. RichardEquib گفت:

  https://www2.putlocker123.stream/series – watch new movies online free, free movies to watch free

 66. JasonEluff گفت:

  good website nettikasino kokemuksia – casino bonukset 2017, parhaat casino bonukset.

 67. masonha گفت:

  Welcome Everyone
  Thanks for checking out my writing blog . My name is Mason.
  I have worked several years in this niche. My aptitude for writing started at a young age. I wrote short stories as a child and eventually went on to work with my school newspaper.
  This early tryst into reporting eventually led me to academic writing. There is plenty of work for professional writers. I specialize in research papers , but have the skills to do all types of academic writing.
  Contact me for more information about rates and a price quote. I’m looking forward to helping you.

  Academic Writer – Mason Hart – Leadershipeducationnelenhaiti Corp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.