سید محمد مرتضوی

طراح , مدیر طراحی , مدرس , نویسنده

سید محمد مرتضوی ( سعید مرتضوی) ، طراح و مدیر طراحی شرکت ریتون از سال 83 در زمینه ساعت و زیور آلات مشغول به فعالیت شد. از سال 84 شروع به آموختن طراحی طلا و جواهر از طریق تحقیق و منابع اینترنتی نمود  و از سال 85 به عنوان طراح در شرکت ریتون مشغول به کار شد. از 2 سال بعد ، یعنی سال 87 شروع به آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه کرد.تدریس در مرکز پژوهش های وزارت صنایع ، آموزشگاه گوهر آریان ، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی از جمله مراکز آموزشی بود که مرتضوی در آن ها تدریس کرد. در سال 88 و در اولین جشنواره و مسابقه ی طراحی طلا و جواهر که در شهر اصفهان برگزار شد موفق به کسب رتبه ی اول شد. در سال 2011 و در معتبر ترین مسابقه ی طراحی طلا و جواهر دنیا که هر 3 سال یک بار در هنگ کنگ بر گزار می شود توانست جایزه ی Merit Award را برای انگشتر " بته جقه دوقولو" ببرد. او در بین سالهای 2011 تا 2015 موفق به دریافت 9 جایزه از مسابقه ی طراحی A`Design ایتالیا و به دنبال آن دو جایزه ی دیگر از مسابقه ی IJDE 2015 هنگ کنگ شد . مرتضوی تنها طراح ایرانی می باشد که توانسته  در مسابقه ی IJDE  هنگ کنگ فینالیست شود و علاوه بر آن برنده ی 3 جایزه شود. همچنین در سال 2014 به عنوان داور آثار در مسابقه ی GIT Jewelry design awards در کشور تایلند و در سال 2015 به عنوان داور در A`Design awards انتخاب شد. همین طور در مسابقه ی طراحی طلا و جواهر که در سال 1393 در مشهد برگزار شد به عنوان داور آثار، مسابقات را همراهی کرد. همچنین در دسامبر 2015 در مسابقه بین المللی طراحی جواهرات دبی عضو هیئت داوران بود. مرتضوی عضو کمیته ی علمی و تخصصی صنعت طلا و جواهر بود که در سال های 92 و 93 ، رشته ی کارشناسی نا پیوسته طراحی زیور آلات را در دانشگاه جامع علمی و کاربردی تدوین کردند. مرتضوی در 5 سال بیش از 700 صفحه مطالب آموزشی را در قالب 2 جلد کتاب “آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 " برای علاقه مندان به این هنر ، تالیف کرد.

شبکه های اجتماعی:

توانایی ها و تجربیات

نویسنده
مولف کتاب های آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 ، اولین مرجع رسمی آموزشی طراحی طلا و جواهر با رایانه در کشور که منبع آموزشی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی و دانشگاه شهید بهشتی می باشد.
مدرس طراحی

7 سال تدریس طراحی طلا و جواهر در دانشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف از جمله دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه تهران ، آکادمی بعد سوم و آموزشگاه گوهر آریان ، تدریس به بیش از 500 هنر جو .

مدیر طراحی
مدیر خلاقیت و ایده پردازی شرکت ریتون از سال 87 ، قوی ترین و پر افتخار ترین تیم طراحی طلا و جواهر در ایران با بیش از 9000 هزار مدل طراحی شده . تیمی متشکل از 20 طراح حرفه ای که هر کدام در سبک کاری خود ، جزو بهترین و خبره ترین طراحان کشور می باشند.
طراح جواهر
طراح طیف وسیعی از زیور آلات ، انگشتر های جواهر ، سولیتر ، آویز و گردبند ، سرویس و نیم ست ، متخصص سبک خاص Minimal Art Deco ، طراحی مینیمال و ارگانیک .

اولین جشنواره و مسابقه ی طراحی طلا و جواهر ایران- اصفهان مهر 88

Internatinal Jewellery Design Excellence Awards 2011 Hong Kong

اولین مسابقه ی طراحی طلا وجواهر ایران- مشهد تیر 93

GIT WORLDS JEWELRY DESIGN AWARDS CEREMONY -2014 Thailand