سید محمد مرتضوی

طراح , مدیر طراحی , مدرس , نویسنده

سید محمد مرتضوی ( سعید مرتضوی) ، طراح و مدیر طراحی شرکت ریتون از سال 83 در زمینه ساعت و زیور آلات مشغول به فعالیت شد. از سال 84 شروع به آموختن طراحی طلا و جواهر از طریق تحقیق و منابع اینترنتی نمود  و از سال 85 به عنوان طراح در شرکت ریتون مشغول به کار شد. از 2 سال بعد ، یعنی سال 87 شروع به آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه کرد.تدریس در مرکز پژوهش های وزارت صنایع ، آموزشگاه گوهر آریان ،آکادمی طراحی بعد سوم ، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی از جمله مراکز آموزشی بود که مرتضوی در آن ها تدریس کرد. در سال 88 و در اولین جشنواره و مسابقه ی طراحی طلا و جواهر که در شهر اصفهان برگزار شد موفق به کسب رتبه ی اول شد. در سال 2011 و در معتبر ترین مسابقه ی طراحی طلا و جواهر دنیا که هر 3 سال یک بار در هنگ کنگ بر گزار می شود توانست جایزه ی Merit Award را برای انگشتر " بته جقه دوقولو" ببرد. او در بین سالهای 2011 تا 2015 موفق به دریافت 9 جایزه از مسابقه ی طراحی A`Design ایتالیا و به دنبال آن دو جایزه ی دیگر از مسابقه ی IJDE 2015 هنگ کنگ شد . مرتضوی تنها طراح ایرانی می باشد که توانسته  در مسابقه ی IJDE  هنگ کنگ فینالیست شود و علاوه بر آن برنده ی 3 جایزه شود. همچنین در سال 2014 به عنوان داور آثار در مسابقه ی GIT Jewelry design awards در کشور تایلند و در سال 2015 به عنوان داور در A`Design awards انتخاب شد. همین طور در مسابقه ی طراحی طلا و جواهر که در سال 1393 در مشهد برگزار شد به عنوان داور آثار، مسابقات را همراهی کرد. همچنین در سال های 2015 و 2016 در مسابقه بین المللی طراحی جواهرات دبی عضو هیئت داوران بود. مرتضوی عضو کمیته ی علمی و تخصصی صنعت طلا و جواهر بود که در سال های 92 و 93 ، رشته ی کارشناسی نا پیوسته طراحی زیور آلات را در دانشگاه جامع علمی و کاربردی تدوین کردند. مرتضوی در 5 سال بیش از 700 صفحه مطالب آموزشی را در قالب 2 جلد کتاب “آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 " برای علاقه مندان به این هنر ، تالیف کرد.

شبکه های اجتماعی:

توانایی ها و تجربیات

نویسنده
مولف کتاب های آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه 1 و 2 ، اولین مرجع رسمی آموزشی طراحی طلا و جواهر با رایانه در کشور که منبع آموزشی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای ، دانشگاه جامع علمی و کاربردی و دانشگاه شهید بهشتی می باشد.
مدرس طراحی

7 سال تدریس طراحی طلا و جواهر در دانشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف از جمله دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه تهران ، آکادمی بعد سوم و آموزشگاه گوهر آریان ، تدریس به بیش از 500 هنر جو .

مدیر طراحی
مدیر خلاقیت و ایده پردازی شرکت ریتون از سال 87 ، قوی ترین و پر افتخار ترین تیم طراحی طلا و جواهر در ایران با بیش از 9000 هزار مدل طراحی شده . تیمی متشکل از 20 طراح حرفه ای که هر کدام در سبک کاری خود ، جزو بهترین و خبره ترین طراحان کشور می باشند.
طراح جواهر
طراح طیف وسیعی از زیور آلات ، انگشتر های جواهر ، سولیتر ، آویز و گردبند ، سرویس و نیم ست ، متخصص سبک خاص Minimal Art Deco ، طراحی مینیمال و ارگانیک .

اولین جشنواره و مسابقه ی طراحی طلا و جواهر ایران- اصفهان مهر 88

Internatinal Jewellery Design Excellence Awards 2011 Hong Kong

اولین مسابقه ی طراحی طلا وجواهر ایران- مشهد تیر 93

GIT WORLDS JEWELRY DESIGN AWARDS CEREMONY -2014 Thailand